Drag
search other site
menu
close
کود کشاورزی
کود پتاس بالا 12.3.43 مکس گرو اسپانیا 10 کیلویی

کود کشاورزی

1 like 122 view

کود پتاس بالا 12.3.43 مکس گرو اسپانیا 10 کیلویی

به کود هایی که حاوی عناصر زیر به نسبت متناسب باشند، کود کامل یا NPK می گویند. عناصر پر مصرف ماکرو شامل: ازت – فسفر – پتاس می باشد. کود ان پی کا مکس گرو اسپانیا 43-3-12+ TE با در صد استاندارد و آنالیز شده 12%ازت 3%فسفات 43% پتاس بهمراه مواد غذای میکرو یا می باشد که برای کلیه محصولات زراعی و باغی در طی زمان رشد، مخصوصا در زمان تبدیل گل به میوه قابل استفاده میباشد.

اطلاعات عمومی محصول
more more

میزان مصرف جهت محلولپاشی برای محصولات زراعی دو تا سه کیلو در هکتار و برای محصولات باغی 3 تا 5 در هزار توصیه می گردد و میزان مصرف جهت آبیاری 5 تا 10 کیلو در هکتار میباشد. مصرف این کود برای گندم ، کلزا ، سویا در دومین دوره محلولپاشی در زمان شروع دانه بندی با اختلاط قارچکش و یا حشره کش ها توصیه میگیرد. برای سایر محصولات زراعی و باغی ، قبل از گل دهی تا زمان برداشت و مخصوصا در زمان تبدیل گل به میوه و جهت رنگ آوری و افزایش سایز میوه میتوان محلولپاشی نمود. کود پتاس بالا مکس گرو اسپانیا جهت تامین عنصر پتاس و مقاومت در برابر بیماری ها و رنگ آوری میوه و سایز گرفتن آن استفاده میشود. پتاسيم از عناصر ضروري گياهان عالي و فراوانترين عنصر موجود در پيكره گياه پس از ازت است. پتاسيم از عناصر پرمصرف است. تجربه نشان ميدهد كه معمولا مقدار سه عنصر پتاسيم، فسفر و نيتروژن در خاك نسبت به ساير عناصر ضروري براي حداكثر رشد گياه ناكافي است. لذا اين سه عنصر،تركيب اساسي كودهاي تجاري را تشكيل ميدهند.

ترکیبات محصول
more more
  • نیتروژن کل=12%
  • فسفر=3%
  • پتاسیم= 43%
  • آهن کلاته=0.1%
  • روی کلاته=0.05%
  • مس کلاته=0.05%
  • منگنز کلاته=0.05%
سایر اطلاعات محصول
more more

استفاده از این کود باعث کاهش کمبود عناصر شده و استفاده از این کود باعث افزایش رشد رویشی گیاه، گلدهی، میوه دهی، برداشت زودتر، ایجاد مقاومت به بیماری، ایجاد مقاومت به تنش و استرس ها، رنگ آوری بهتر، پیش رس کردن میوه و حاصلخیزی خاک می شود.

اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر

محصولات پربازدید

© 2020 Diaako Co. All Right Reserved